הסדר חוב לא רק לטייקונים! ליווי משפטי מקצועי בדרך להסדר חוב יעיל והוגן

אנו רגילים לשמוע אודות הסדר חוב בתקשורת הכלכלית והכללית, בעיקר בהקשר לטייקונים וחברות גדולות שלא הצליחו לשלם את חובותיהם ולכן נאלצו להגיע להסדר מתאים עם הנושים השונים. מקרים מפורסמים כוללים את חברת אפריקה-ישראל בשליטת לב לבייב, נוחי דנקנר וקונצרן IDB, אליעזר פישמן, יצחק תשובה ובני שטיינמץ. אך למעשה, תהליכי חדלות פירעון והגעה להסדר חוב אינם שמורים רק לאותם אנשי עסקים גדולים או לחברות עסקיות ענקיות, גם אנשים פרטיים ועסקים קטנים יכולים להגיע לנקודה בה הם נדרשים או בוחרים בדרך של הסדר תשלום חובות.

 

משרד עו"ד דניס גילר מתמחה בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי והמשפט הכלכלי, בדגש על ייצוג צדדים בהליכי פשיטת רגל, עו"ד הוצאה לפועל והסדר חוב. אנו במשרד דניס גילר מציעים ללקוחותינו – חייבים ונושים כאחד – שירות מקצועי ללא פשרות, אמינות ושקיפות לאורך כל הדרך, זאת לצד ניסיון עשיר והצלחות רבות בשטח.

 

מהו הסדר חובהסדר חוב

הסדר חוב הוא הסכמה משפטית בין חייב לנושיו, כאשר ההסדר מפרט בצורה פרטנית ומקצועית את תנאי החוב ובעיקר את תנאי ההחזר לנושים. חשוב לציין כי במהותו וברוב מוחלט של המקרים, הסדר חוב כולל שינויים בתנאי החוב אשר הינם לטובתו של החייב – כי הרי הוא לא עמד בתנאי ההחזר המקוריים ולכן מבקש מנושיו הסדר חדש שבו כן יוכל לעמוד.

 

הסדרי חוב מבוצעים על ידי ובין אנשים פרטיים, חברות ותאגידים ואפילו מדינות או ישויות מדיניות למיניהן. הסדרי חוב הם האירוע המשפטי ההופכי והחלופי לחדלות פירעון. חדלות פירעון מתארת מצב בו החייב אינו יכול להחזיר את חובותיו ולכן נכנס להליך פשיטת רגל עבור יחיד או פירוק וכינוס נכסים עבור חברה למשל. כך שבאופן עקרוני וכללי, הגעה להסדר חוב, הגם אם ההסדר מרע את תנאי ההחזר מבחינת הנושים, תהיה עדיפה במקרים רבים על פני פירוק, פשיטת רגל וכיוצא באלו – כי כך לפחות יש לנושים הזדמנות לקבל את כספם בחזרה.

 

למרות הנאמר במשפט האחרון, הסדרי חוב בהחלט יכולים לכלול מרכיב מסוים של הסדר חוב, כפי שראינו במקרים שונים של הסדרי חוב ציבוריים ועסקיים, דוגמת אלו שהזכרנו בתחילת המאמר. אך לא מדובר על מחיקה מלאה של החוב כפי שעשוי להיות בהליך פירוק של חברה או פשיטת רגל של יחיד.

 

כאשר אתם חייבים כסף למכולת השכונתית שלכם שאצלה אתם קונים ב"הקפה", תוכלו ככל הנראה להסדיר את החוב מול בעל המכולת באופן עצמאי ודי פשוט. אך כאשר מדובר על חובות גדולים יותר, על חובות אישיים הנובעים מפעילות עסקית כושלת, מהלוואות למיניהן וכן הלאה עם עוד אינספור דוגמאות של חייבים, על מנת להגיע להסדר חוב יעיל ואמיתי או כל הליך רלוונטי אחר, תזדקקו כבר לליווי מקצועי של עורך דין אזרחי-מסחרי שזהו תחום התמחותו.

הליכים ותהליכים משפטיים הרלוונטיים להסדרי חוב ולשירותים המשפטיים שתוכלו לקבל אצלנו במשרד עו"ד דניס גילר כוללים:צו הפטר

 

  • ניהול משא ומתן מול הנושים השונים
  • ביטול עיקולים כחלק מיישום הסדר חוב מוסכם
  • עריכה והכנה של הסכמי פשרה ואת הסדר החוב עצמו על כל פרטיו ותנאיו המשפטיים
  • ביטול של צווי עיכוב יציאה מהארץ לחייבים אשר נמצאים בהליך של הסדרת חובם
  • ניהול מקצועי של הליכים להסרת הגבלות של החייב מול בנקים וגופים פיננסיים אחרים
  • ניהול וקיום של הסדר נושים, למשל בהתאם לסעיף 19א של פקודת פשיטת הרגל

 

עורך דין טוב ומקצועי המתמחה בהסדרי חוב והתנהלות יעילה מול נושים ורשויות יכול לעשות את כל ההבדל בין הסדר חוב, שמירה על מוניטין ועל איכות חיים נורמטיבית לבין פשיטת רגל, אובדן רכוש פרטי ופגיעה מהותית בחייב ובמשפחתו. ממש כך. עו"ד דניס גילר לשירותכם, בין אם אתם חייבים ובין אם אתם נושים.