איחוד תיקים הוא אמצעי יעיל ולגיטימי בתהליכי הוצל"פ והסדרת חובות

התנהלות בהליך הוצאה לפועל אחד הינה מורכבת וקשה מבחינות רבות, כך שכמובן שהתנהלות במקביל עם כמה הליכים כאלו עשויה להיות בלתי אפשרית מבחינה טכנית, כלכלית ואף רגשית. אי לכך ולאור סיבות נוספות, חייב אשר נפתחו כנגדו מספר תיקי הוצאה לפועל רשאי לבקש מהלך של איחוד תיקים. מדובר על דרך מקובלת ולגיטימית מאוד על מנת להקל על התנהלותו של החייב מול נושיו ומול הרשויות. כמובן שכמו בכל מקרה בתחום זה, הצטיידות בעורך דין הוצאה לפועל ופשיטות רגל יכולה לסייע מהותית להשגת התוצאות האופטימאליות.

 

במשרד עו"ד דניס גילר אנו מתמחים במשפט מסחרי ואזרחי ומביאים ניסיון עשיר לצד הצלחות רבות בתיקי הוצאה לפועל, פשיטות רגל, פירוק חברות והסדרי חוב – כאשר לאורך שנות פעילותנו ייצגנו את כל הצדדים השונים בתיקים בתחומים אלו.

 

תשלום חודשי אחד לכלל תיקי ההוצל"פDollarphotoclub_86113266-min

יתרון מרכזי משמעותי בביצוע של איחוד תיקים בהוצאה לפועל הוא במודל הפעולה של האיחוד מבחינת החייב. ההליך כולל איחוד של כלל תיקי ההוצאה לפועל של החייב לכדי תיק אחד מרוכז שבו נמצאים כל חובות הרלוונטיים של החייב וכל נושיו השונים. האיחוד מחייב את החייב לשלם בכל חודש תשלום קבוע אחד – כאשר סכום זה מתחלק ע"י רשות ההוצאה לפועל בין הנושים השונים והחובות השונים של אותו חייב. כך ניתן להגיע להסדר החזר חובות באופן מרוכז ואחיד, כאשר את ההחזר בפועל ואת חלוקת הכסף מבצעת ההוצאה לפועל ולא החייב עצמו.

 

התשלום החודשי הקבוע להלן עומד באופן כללי ואלא אם נקבע אחרת על היקף של 3% מכלל החובות מכל התיקים המאוחדים של אותו חייב. יישום איחוד תיקים יכול להיות עם מעט הגבלות על החייב או עם הגבלות יותר משמעותיות ורבות על החייב – למשל יישום עיכוב יציאה מהארץ, הגדרת החייב הלקוח מוגבל בבנקים, איסור להשתמש בכרטיסי אשראי וכיוצא באלו.

 

מתי איחוד תיקים הופך רלוונטי?

חשוב לציין כי הליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל הינו רלוונטי אך ורק להסדרת חובות שמתקיים לגביהם תיק הוצל"פ, כאשר תיקי מזונות אינם ניתנים לאיחוד כלל וכלל. כך שלאו דווקא מדובר על הליך חלופי במלואו להליכי פשיטת איחוד תיקיםרגל למשל, כי האיחוד אינו מתייחס למזונות, לתיקים שאינם כספיים, לתיקים שנמצאים בבירור משפטי מתקדם יותר, לתשלום קנסות ולחבות בתשלום מיסים.

 

כמו כן, מהלך של איחוד תיקי הוצאה לפועל אינו כולל בשום שלב קבלת הפטר כפי שנהוג בתיקי פשיטת רגל – כך שהחובות אינם נמחקים דרך איחוד תיקים אלא זו פשוט דרך יעילה ונוחה לשלם במרוכז את כל החובות הכספיים המתאימים שלגביהם קיים תיק הוצל"פ.

 

אי לכך, איחוד תיקים הוא הליך שמתאים מאוד לכמה חובות קטנים יחסית ולמקרים בהם אין הצדקה משפטית וכלכלית לפשיטת רגל. עבודה עם עורך דין הוצאה לפועל ופשיטת רגל, דוגמת עו"ד דניס גילר, תאפשר להגיע להחלטות האופטימאליות בהקשר לדרכי הפעולה העומדות לרשות החייב, הזוכה וכל הצדדים המעורבים במקרה. במקרים שונים החייב ירצה, בייעוץ עם עורך דינו כמובן, להגיש לצד הבקשה לאיחוד תיקים גם בקשה להכרזה כחייב מוגבל באמצעים, מהלך משולב שגם לו יתרונות וחסרונות שונים שעורך הדין יוכל לבאר, להסביר ולהחליט לגביהם יחד איתכם.

 

התהליך עצמו

כאשר אתם נעזרים בשירותיו המקצועיים של עו"ד דניס גילר בהקשר להליכי הוצאה לפועל בכלל ואיחוד תיקים בפרט למאמר זה, עורך הדין מייצג אתכם מול ההוצאה לפועל ואף מתייצב מול הרשות בשמכם. במסגרת תהליך איחוד תיקים יש לכתוב ולהגיש בקשה רשמית, שחייבת לכלול פירוט ונימוקים לאיחוד לצד תצהיר של המבקש. כמו כן יש להגיש כתב ויתור סודיות. החייב נדרש להגיש את בקשת איחוד התיקים באופן מסודר ורשמי לזוכים (הנושים להם הוא חייב כסף). ההוצאה לפועל תקיים דיון בבקשת החייב להיות מוכרז כמוגבל באמצעים ותבצע בדיקה של יכולתו הכלכלית, כאשר ניתן לקבל צו ביניים לגבי תשלומים עד לסיום הבדיקה וההכרזה על איחוד התיקים והיות החייב מוגבל באמצעים.