פשיטת רגל בשנה וחצי

 

מהו הליך פשיטת רגל ומדוע חשוב ללוות את עצמכם עם עורך דין המומחה לפשיטת רגל כשאתם מצויים בו? במה שונה הליך זה מהליך הוצאה לפועל, ומדוע דווקא בשל השינוי הזה נחיצותו של עורך הדין חשובה מאי פעם? איזו טעות עושה חבר בפשיטת רגל שאינו מיומן, וממה יודע להיזהר חייב מיומן? מדוע האחרון יטען ובצדק שמהליך זה מומלץ להיפטר כמה שיותר מהר ולא ליצור סחבת?

לכאורה, נראה הליך פשיטת הרגל כבשורה עבור החייב. ההוצאה לפועל שמיררה את חייו, החרימה את רכושו, איימה עליו בטלפון והטילה הגבלות על חשבון הבנק שלו נתקלת בקיר ברזל ושמו "כונס הנכסים בהליך פשיטת רגל". מה שהחייב החדש אינו הפנים עדיין (בניגוד לחייב שהוא וותיק) שכונס הנכסים לא רוצה בטובתו כשהוא מגן עליו מההוצאה לפועל. ההיפך הוא הנכון. כונס הנכסים מעוניין בסך הכל שאף גוף פיננסי אחר גם לא הנושים ולא ההוצאה לפועל) יתערב בהליך על מנת שהוא והמנהל המיוחד שהוא ממנה יוכלו לבדוק כל חוב באופן נקי ובלתי תלוי, ולהחליט האם הוא מוצדק או לא. בסמכותו של הכונס הרשמי לבטל חוב אם הוא נמצא קלוקל, אך ישנם חובות שלא ניתן לרמוס כמו מזונות, למשל. חוב ספציפי זה גם יקבל קדימה כאשר פושט הרגל סיים לשלם את חובו והכונס מתחיל לחלק את הכסף לנושים.

מנגד, הכונס יערוך מעקבים אחרי החייב, ויעשה הכל כדי להוכיח את המשפט הבא: "החייב אינו תמים ואינו נהג בתום לב ועל כן לא מגיע לו לשהות בהליך פשיטת רגל". את המשפט הזה – תפקידו של עו"ד מומחה לפשיטות רגל לשמוט תחת הקרקע של הכונס הרשמי ולהוכיח שאין מוצדקת יותר משהייתו בהליך קדוש זה. יצוין כי בהוצאה לפועל לא רשאי מנהל הלשכה לערוך מבחני תום לב, משום שבשונה מפשיטת רגל, הוצאה לפועל אינה עובדת ישירות עם בית המשפט, בעוד שהכונס הרשמי עובד ישירות מול בית המשפט המחוזי בו מתנהל התיק של החייב.

 

Lawer (16)

 

מהו מבחן תום לב בפשיטת רגל ומדוע הוא חסר בהוצאה לפועל?

 

את ההוצאה לפועל מעניינים רק 2 פרמטרים: האם החוב שולם, ואלו צעדים ניתן לנקוט נגדך אם הוא לא שולם. את הכונס הרשמי מעניין גם איך אתה משלם את חובך לקופת הכינוס, ואם הוא תפס שיש לך נכסים ומכוניות שלא מימשת זה יכול לעלות לך בהישארות בהליך, כי נתפסת כמי שלא נהג בתום לב. לכן, בפשיטת רגל – חשיבותו של עורך דינך מאד קריטית.

אומרים שעל כל נחקר ניתן למצוא חומר מפוקפק. פשיטת רגל אינה מלכודת משפטית?

 

היא יכולה להיות יעילה אם יודעים לעבוד נכון, כלומר – אם שכרתם עורך דין שידע לנווט אתכם בהליך הבלתי פשוט הזה. בגדול, אם נפשט לכם מה שכתבנו עד כה – ככל שתשהו בהליך בזמן קצר יותר, ותקבלו הפטר מהר יותר, כך תצלחו אותו בשלום מבלי להיכשל במבחני תום לב שעורך הכונס הרשמי.

 

pag_img

 

עו"ד דניס גילר – פשיטת רגל בשנה וחצי

 

במשרדו של עו"ד דניס גילר יוודאו עורכי הדין שלכם שחלק לא מבוטל מהחובות יזכה להתעלמות ולביטול מצד הכונס הרשמי. הם ידאגו שההפטר שתקבלו יהיה מאד מהיר ומאד קצר: בתוך שנה וחצי יש לכם הפטר מלא מחובותיכם. כמובן שאנחנו אלה שיובילו את המנהל המיוחד (עורך דינו של הכונס הרשמי) ולא ניתן לו להוביל אותנו ולחפש עליכם חומרים שיעידו כי אתם חסרי תום לב. הוא אמנם יוכל לעשות זאת בפועל, כי זה לשון החוק, אבל הניסיון שלנו כה חזק בתחום שנוכל להתמודד עם מרבית טענותיו ואף לדרוש מבית המשפט המחוזי הקלות עבורכם כמו פריסה יותר נוחה של תשלומים לקופת הכינוס.

לפרטים אודות ייצוג בהליך פשיטת רגל וסיומו בחצי שנה צרו קשר עם עו"ד דניס גילר בעמוד זה!