איחוד תיקים אל מול חייב מוגבל באמצעים

 

מהו איחוד תיקים בהוצאה לפועל, ומדוע הדבר מקל מאד על החייב? אלו תיקים ניתנים לאיחוד? כיצד יש להתנהל כאשר מעוניינים לאחד תיקים בהוצאה לפועל?

איחוד תיקים הנו חלק מרפורמה חדשה שהוציא הממשלה הנוכחית (2016) תחת ידה. רפורמה זו מתייחסת למקרה בו לחייב נצברו מספר תיקי הוצאה לפועל במספר לשכות ברחבי הארץ. כך, למשל, אם בלשכת תל אביב נצבר חוב בנקאי שדווח להוצאה לפועל, ובלשכת באר שבע נצבר חוב פרטי שדווח להוצאה לפועל, מגבלות שיטילו הלשכות על החייב היו קשורות ללשכה כגוף עצמאי. בשביל לנסוע להוצאה לפועל ולבטל את המגבלה על חשבון הבנק היה צריך לנסוע לתל אביב ובשביל לבטל את עיקול הרכב היה צריך לקחת קו תחבורה ציבורית לבאר שבע. כיום, ניתן לדרוש כי התיקים שלך כחייב ינוהלו מלשכה אחת, שהיא הלשכה שמטפלת ברוב החובות שלך.

אלו תיקים לא ניתנים לאיחוד?

 

ישנם מעט תיקים שלא ניתנים לאיחוד, כמו המשכנתא, וכמו תשלום המזונות לאשתך וילדיכם המשותפים. למעט במקרים נוספים שידווחו לך על ידי עורך דינך, ניתן לאחד את יתר התיקים על ידי פנייה ללשכה בה עיקר חובך מוחזק, ובקשה לקלוט בקשות חוב מיתר הלשכות ברחבי הארץ. זה, אגב, המקום גם להסביר כיצד לבחור את עורך הדין שיטפל לכם בחוב הוצאה לפועל.

 

Dollarphotoclub_86113266-min

 

כיצד לבחור עורך דין מומחה בהוצאה לפועל?

 

חשוב שזה יהיה עורך דין המכיר היטב נהלי החזר חובות במדינת ישראל, שיש לו ניסיון בהפעלת לחצים (ובעמדות של חולשה, הפעלת מצבי שכנוע) על הנושים והכרעתם בשתי שיטות: הראשונה קצת לא קשורה להוצאה לפועל, והשנייה היא האימננטית לדיוננו. לחץ מסוג ראשון שעורך דין הוצאה לפועל צריך לדעת להפעיל על הנושה הוא כזה שיגיד לו את המסר הבא: "הלקוח שלי עני. פיזית אין לו כסף להחזיר לך. כדאי לך לשתף פעולה להגעה לפשרה אחרת אין סיכוי שתראה כסף כלל". בדרך זו, הנושה יחליט להיכנס עמכם למשא ומתן על פשרה, או לכל הפחות – ימשוך צווי עיקול וגזירות שהוא דרש מההוצאה לפועל להשית על החייב. לחץ מסוג שני שעוה"ד צריך לדעת להפעיל הוא על לשכת ההוצאה לפועל עצמה: ביקור במשרדיה, בדיקה כיצד היא חקרה את הנושה ואת החייב, והאם יש מידע שלילי שחסר על הנושה – אשר יש בו כדי להעיב על מהות יצירת החוב כמהות תמימת לב מצדו מומלץ ליידע את ההוצאה לפועל על מנת לעכב מעט את דחיפות החזר התשלום.

כיצד נדע שלפנינו עורך דין איחוד תיקים בהוצאה לפועל שהוכיח את עצמו?

 

יש לבדוק משפטים ותיקים שונים בהם הוא לקח חלק, כיצד הוא פעל במהלכם, האם הוא נכנס למשטר של לימוד התיק או נעזר באקסיומות כלליות שלא תמיד יכולות לצלוח דיון משפטי? האם הוא הצליח הלכה למעשה להכריע רשמי הוצאה לפועל ונושים ולהשיג הישגים לחייב אותו הוא מייצג? כמובן שבזמן אמת רק עורך דין איחוד תיקים בהוצאה לפועל מסוגו יהיה זה אשר נחוץ לכם.

עו"ד דניס גילר – איחוד תיקים לחייבים חסרי אמצעים

 

במשרדו של עו"ד דניס גילר מתמחים בהקלה על התנהלות החוב בהוצאה לפועל, בודקים אפשרויות לאיחוד תיקים ומממשים אותן מול רשם ההוצאה לפועל. המשרד עובד על פי אמות מידה מקצועיות וניסיון חסר פשרות המייעלים גם את זמנו של החייב ומוציאים אותו מהבוץ של החובות בהליך מהיר ויעיל.

למידע על ייצוג לקראת איחוד תיקים בהוצאה לפועל מטעם משרד עו"ד דניס גילר הקליקו כאן!