עורך דין פשיטת רגל

לפשוט רגל בלי לפשוט את היד – עורך דין פשיטת רגל המלווה אתכם לתוצאות הרצויות במצב מורכב

פשיטת רגל היא מונח שכמעט כל הציבור מכיר, אך לא כולם מבינים לעומקו, כאשר מיותר לציין שזהו משהו שאף אחד לא שואף או רוצה להגיע אליו. פשיטת רגל היא המונח המקצועי לתהליך חדלות פירעון (אי יכולת לשלם חובות) של אדם פרטי, כאשר חשוב לציין כי מדובר רק על אדם פרטי ולא על חברה או עסק שעבורם מדובר על הליכי פירוק או הבראה למשל. מכיוון שמדובר על תהליך בירוקרטי ומשפטי מורכב וסבוך, תהליך בעל משמעויות אדירות על החייב ומשפחתו, חשוב מאוד להצטייד בשירותיו המקצועיים של עורך דין המתמחה בתחום.

 

עו"ד דניס גילר וצוות המשרד מתמחים בתיקי פשיטות רגל ובמכלול ההיבטים וההליכים המתלווים לתחום זה. השירות אותו תקבלו אצלנו כולל בנייה מותאמת אישית של אסטרטגיית הפעולה האופטימאלית כך שנוכל להשיג יחד את התוצאות הטובות והיעילות ביותר תוך צמצום הסיכונים עבור הלקוח וכמובן שעבור משפחתו.

עורך דין פשיטת רגל

 

הסבר כללי ותמציתי על הליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל מתבצע כאשר חייב אינו יכול לעמוד בהחזר חובותיו. חשוב להדגיש ולהבין כי במהלך משמעותי כזה יש יתרונות עבור החייב כמו גם חסרונות עבורו, כך גם עבור הנושים להם אותו חייב צריך לשלם חובות. פשיטת רגל במהותה היא בקשה של החייב לקבל הגנה רשמית מפני הנושים שלו – כאשר ההגנה היא למשל מהליכי הוצאה לפועל ומהליכים קשים אחרים לגביית החוב.

 

פשיטת רגל מיועדת על מנת לתת לחייבים שבאמת אינם מסוגלים להחזיר את חובותיהם אפשרות של "דף חלק" והתחלה כלכלית חדשה, כך שנושים ורשויות ממשלתיות לא יוכלו להפוך את חייו לקשים ובלתי נסבלים עקב מהלכים שונים לגביית החובות. מעבר לכך, מהלך של כניסה לפשיטת רגל בהחלט כולל בחינת יכולת ההחזר של החייב ובמקרים רלוונטיים גם יישום תהליכי כינוס נכסים של החייב על מנת להחזיר את מה שכן ניתן מהחוב לנושים. פשיטות רגל בישראל מוסדרות בפקודת פשיטת הרגל וההליכים האלו מפוקחים על ידי הכונס הרשמי, באגף האפוטרופוס הכללי שבמשרד המשפטים.

 

מצד החייב פושט הרגל, עבודה לצד ועם עורך דין איכותי ובעל ניסיון מוכח מאפשרת לנהל את ההליך המורכב הזה – מורכב מעשית, כלכלית ורגשית – בצורה הטובה ביותר ועם התוצאות הטובות ביותר עבור החייב פושט הרגל ומשפחתו.

 

תהליכים בהם עורך דין לפשיטות רגל מעורב

עורך דין פשיטת רגל, כמו במקרה של עו"ד דניס גילר ואנשי משרדנו, מעורב בכל שלבי תהליך פשיטת הרגל, מתחילתם ועד סופם. המטרה הסופית עבור החייב פושט הרגל היא קבלת הפטר – מהלך המגיע בסיום תהליך פשיטת הרגל ואשר כולל הכרה רשמית של בית המשפט כי החייב מיצה את כל אפיקי החזר החוב שהיו לרשותו וכי אין טעם מעשי להמשיך בהליכי גבייה או הוצל"פ מולו. ההפטר מביא מעשית למחיקת החובות והסרת ההגבלות השונות על החייב – קבלה מהירה יחסית של הפטר אפשרית ברוב מוחלט של המקרים רק בעזרת עורך דין פשיטת רגל המתמחה בכך, כאשר לעו"ד דניס גילר שורה ארוכה של הצלחות בתיקים פרטניים.

 

מהלכים רלוונטיים וחשובים נוספים בתהליך פשיטת רגל, כוללים:

  • הגשת הבקשה הרשמית לפשיטת רגל
  • קבלה או אי קבלה של צו כינוס (הכולל עצירה של הליכי הוצל"פ למשל אך גם הטלת מגבלות מהותיות על החייב)
  • קבלת ההכרזה על פשיטת רגל
  • במקרים רלוונטיים הגעה להסדר חוב מול הנושים – כחלופה לדרך המקובלת של כינוס ומימוש נכסי החייב פושט הרגל לצרכי שירות החוב.

מה ההבדל בין פשיטת רגל להסדר הוצאה לפועל? מדוע זה לא רק הבדל סמנטי אלא הבדל מהותי הגורם לשני ההליכים להיראות שונים לחלוטין? אלו דרישות דורשים האחראיים על החייב בהליך פשיטת רגל ואלו דגשים דורשים האחראיים המקבילים בהוצאה לפועל?

על אף כי קל להסתכל על פשיטת רגל והוצאה לפועל כפשוטם – דרכים חוקיות להסדר חוב במדינה ריבונית, בפועל מדובר בשני הליכים שונים לא רק פונקציונלית אלא גם מבחינה רעיונית. בעוד אשר בהוצאה לפועל – הרשם עורך דין פשיטת רגלבלשכה והפקידים הכפופים לו לא מתעניינים במצבך האישי, אלא רק במהירות ויעילות החזר החובות שלך, בפשיטת רגל הנושאים הללו לא רק נידונים, הם עלולים לשמש להפללת פושט הרגל במצבים מסוימים, ובכך – לגריעתו מההליך והחזרתו להוצאה לפועל. למה אנו מתכוונים?

דרך החזר החוב בהוצאה לפועל לעומת דרך ההחזר בהליך פשיטת רגל

בהוצאה לפועל – מה שהחייב נותן הוא מה שהלשכה מקבלת, ותו לא. החייב החליט, לדוגמה, לתת את האוטו שלו כחלק מאקט החזר החובות? הוא החליט לתת כסף מזומן? מבחינת ההוצאה לפועל זה אותו דבר. זה גם יהיה זהה אם תהיה פשיטה של ההוצאה לפועל על נכסי החייב.

בפשיטת רגל, לעומת זאת, לא מסתכלים רק על התשלום. הכונס הרשמי והמנהל המיוחד שמונו לחייב שואלים את עצמם כל עת, כל העת, האם הוא יכול לייעל את דרך ההחזר שלו. המשמעות היא שאם הם תופסים את החייב עם רכב נוסף או בית נוסף, לדוגמה, זה לא מסתיים רק בניצול הנכס להחזר החוב, אלא גם בהכרזה על פושט הרגל כמי שלא נהג בתום לב, ובגריעה מההליך על ידי בית המשפט. מה בכל זאת ניתן לעשות כדי שזה לא יקרה?

נדרשת בניית טיעון משפטי איכותי ולא טיעון משפטי מצטדק

בפרשיות של פשיטת רגל ישנו הבדל תהומי בין השניים. למה אנו מתכוונים? זהו הסדר חוב, שבשונה מההוצאה לפועל – ה– "בוס הגדול" באותו הסדר הוא בית המשפט המחוזי באזור בו מתנהל ההליך. בשונה ממוסדות שלטוניים אחרים כמו המשטרה, ההוצאה לפועל וכד' – יש לו סמכות להחליט בעניינו של אדם החלטות שליליות כאשר הוא שוכנע שאין בו תום לב.

לכן, לא מספיק יהיה לטעון טענה כמו "אין שום הוכחה כי מרשי התכוון להסתיר מהכונס הרשמי את רכב השרד שלו". הרבה יותר אפקטיבי יהיה לטעון טענה כמו "מרשי כבר מחזיר את חובותיו לקופת הכינוס מדי חודש בחודשו, והוכח כאדם שלוקח ברצינות את ההסדר בו הוא נתון. אי הדיווח על הנכסים נעשה בשל אי הבנת נוהלי פשיטת רגל עד תומם ותו לא".

בדיון משפטי על פשיטת רגל – יש להציג ראיות לביסוס הטענות

על כן, אין לכם מה לדאוג. כאשר אתם מטופלים במשרד עורכי דין שתחום התמחותו הוא פשיטת רגל, הוא לא רק יטען שפעלתם בתום לב, אלא גם ידאג להציג ראיות שהכונס הרשמי והמנהל המיוחד יתקשו מאד לסתור.עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל יפעל גם לקיצור הדרך להפטר מלא

הוא יהיה שם בשלב הדיונים על החובות שלכם, ויפעל על מנת שהכונס הרשמי והמנהל המיוחד יפסלו כמה שיותר חובות ועל כן – יכינו לך, חייב יקר, קופת כינוס קטנה ככל הניתן. כאשר עורך דין מקצועי מלווה את פשיטת הרגל שלך, אתה יכול להיות בטוח שרק על חלק מהחובות יידרש החזר על ידך. לגבי היתר, ימצא עורך הדין סייגים בנוהלי פשיטת הרגל ויידע את הכונס הרשמי שלך על מנת שיפעל לגנוז אותם.

במשרדו של עורך הדין דניס גילר מיוצגים לקוחות לא מעטים שנקלעו לחובות ומצויים בהליך פשיטת רגל. במשרד ילמדו את מקרי החוב שלך, יעמיקו בהם ויפעלו לגיבוש חוות דעת המוכיחה כי אתה זכאי להסדר חובות מקל או אפילו מופחת!

עורך הדין חייב להיות מעודכן ולשלוט ברזי החקיקה, כמו למשל בתיקונים לפקודת פשיטת הרגל או כניסתה לתוקף של הוראת השעה של "חוק שמיטת חובות" במהלך שנת 2015.