מחיקת חובות

כל אחד יכול להיכנס לחובות, אבל לא כל אחד יכול לצאת מהם. כשאנחנו בחובות אנחנו עלולים להרגיש שהעולם סוגר עלינו, שאין בפנינו אופציות ושעתידנו מאחורינו. אבל ישנם אפיקים של מחיקת חובות שיכולים להחזיר אותנו למסלול הרגיל של החיים ולפתוח דף חדש עם החברה הישראלית ושוק העבודה הישראלי.

המשרד של עו"ד גילר מתמחה במחיקת חובות ופועל בגישה אישית הלוקחת בחשבון כל לקוח בנפרד, על צרכיו הייחודיים, בדרך למציאת פתרון ארוך טווח.

ישנם שלושה נושאים עיקריים הנוגעים לתחום מחיקת חובות:

מחיקת חובות בהליך של פשיטת רגל

 

לפני שמכריזים על פשיטת רגל צריך להיעזר במומחים שמבצעים בדיקות מקיפות לגבי הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהליך של מחיקת חובות דרך פשיטת רגל.  הסיכונים עלולים להיות מסחריים, מיסויים ואף פליליים, ורק לאחר קבלת תמונה מלאה של כל האפשרויות ניתן לקבל החלטה האם לפשוט רגל.

 

כאשר מכריזים על פשיטת רגל חשוב לעשות זאת בצורה אסטרטגית ונכונה, עם תיעוד ותיאורים מדויקים לגבי כל אחד משלבי ההליך ולהגיש את הבקשה בצירוף כל המסמכים החשובים והרלוונטיים.

 

מחיקת חובות בהוצאה לפועלאיחוד תיקים

 

במקרים בהם התיק שלכם מועבר להוצאה לפועל, עלולות להיות לכך השלכות על איכות החיים, ביניהן:

 

על מנת להיחלץ מההגבלות, מהאיסורים ומהעיקולים ישנו צורך בקבלת הפטר בהוצאה לפועל, בהתאם לחוק חדש שחוקקה הכנסת ונכנס לתוקף בספטמבר 2015. צריך גם לסגור תיקים מנהלית בהוצאה לפועל במקרה שהתיק נזנח על ידי הנושים.

 

הסדרי נושים

 

והרי אמת מוחלטת: נושים רוצים לקבל את הכסף שלהם בחזרה. למרות שכשנכנסים לחובות אנחנו עלולים לחוש שאין לנו קלפים ואנחנו נתונים למרותם של החזקים, המשא ומתן עם הנושים מתבצע ממקום הרבה יותר מאוזן מכפי שאנחנו עשויים לחשוב.

 

האפשרות שלא נשלם כלל לנושים היא "האיום" של החייבים, והסנקציות המסחריות, הכלכליות ו/או הפליליות היא "האיום" של הנושים עלינו. לכן, ברוב המקרים, הנושים מעדיפים להתפשר ולקבל חלק מהכסף שלהם בתמורה להסרת המגבלות והאיסורים על החייבים.

 

ניתן להגיע להסדר בצורה מרוכזת או על ידי הסדרים פרטניים עם כל נושה ונושה, בהתאם לצרכים ולמפת האינטרסים. חשוב שהמשא ומתן יתבצע על ידי אנשי מקצוע המנוסים לא רק בתחומם, אלא במשא ומתן בכלל, שכן היכולת להגיע לעסקה הטובה ביותר היא קריטית למי שנקלע לחובות.

איך בוחרים עו"ד שיטפל לנו בתיק

 

על מנת שהתוצאות של ההליך יהיה אופטימליות, שנשכיל לצאת מהבור אליו נפלנו במינימום נזק ובמקסימום אפשרויות להתאושש כלכלית בעתיד – חשוב להיעזר בעורך דין מקצוען שיודע את העבודה, יש לו את הניסיון המתאים ואת הנכונות לצלול לכל תיק עד הסוף, בלי לעגל פינות.

 

עו"ד גילר מתמחה במחיקת חובות, בעבודה מול הרשויות ובמשא ומתן מול הנושים, על מנת להשיג את ההסדרים הטובים ביותר עבור החייבים, בצורה שתבטיח שיהיה להם אור בקצה המנהרה ושאפשר יהיה להגיע בסופו של דבר ליום בו אנחנו פותחים דף חדש ומשאירים את התקופה הקשה מאחור.

 

כל מי שנכנס לחובות יודע עד כמה המצב הזה מכביד ומעיק, וכמה המצב הזה משפיע על איכות החיים. לכן אסור להמר, לחפף, לפעול בצורה אמוציונלית או לשלוף מהשרוול. צריך אסטרטגיה ברורה שלוקחת בחשבון את כל השלבים הבאים הצפויים בדרך למחיקת החובות, שכן כל פעולה בכל שלב עשויה או עלולה להשפיע בהמשך ולהציב לנו מכשולים בדרך – וחבל.

 

הצעד הראשון בדרך למחיקת חובות היא בחירת עו"ד שיטפל עבורכם בתיק.

 

שיהיה לכם בהצלחה!

 

justice-510742_640